A diákszövetkezet azért előnyös, mert a diákokat (munkavállalókat) a szövetkezet közvetíti, a munkaidő rugalmas, a cég a szövetkezet által kibocsátott számlára fizet (ez költség, nem munkabér), a szövetkezet pedig fizet a diákoknak. Persze, ha mindent összevetünk, nem nagy kedvezmény, de mégis. – Mi is alkalmaztunk diákmunkásokat, igen, pont annál a diákszövetkezetnél. Feltűnt, hogy a számlák hol Szombathelyről, hol Szegedről, hol máshonnan érkeztek, de mi átutaltuk a pénzt, a diákjaink pedig megkapták. Úgy három éve a nyomozóhatóság felszólított bennünket, gyűjtsük össze, hogy hol, mikor, kinek utaltunk. Összegyűjtöttük. Egy éve a szombathelyi cég plusz számlát bocsátott ki, mert állítólag korábban tévesen nem számlázott nekünk áfát, most utaljuk át nekik. Ilyen nincs, ez nekem gyanús volt. Nem akartam fizetni, könyvelőnk azonban azt mondta, jobb a békesség. Fizettünk. A semmire. Májusban a diákjaink már nem kapták meg a bérüket, holott azt mi a diákszövetkezetnek átutaltuk. Utána történt a letartóztatás. Ennyit azoknak, akik azt gondolják, hogy minden rendben volt. – A legnagyobb baj egyébként az, hogy ezt a jól kitalált munkaformát, amely bevezeti a diákokat a munkába, s mely előnyös a diáknak és a munkáltatónak egyaránt, lejáratták.

Itt hozzászólhat!